Hakkımda

Nilgül Kavur

"Resimlerimde kendime inanıyorum, herhangi bir akımın peşinde değil,
duygularımın peşindeyim, yani kendimim."

"İçinde bulunduğumuz ortamı, hayatımızın bütünü gibi görmüyorum!
Binlerce kuyunun dibinden yukarı bakıyorum.

Hissettiklerim, gördüklerim beni büyülüyor.
Böylece! Gizemlerin peşinden tekrar tekrar sürükleniyorum."

Bu sözlerle kendini ifade eden Nilgül Kavur İzmir'de dünyaya geldi. Ortaöğretim ve Lise hayatını İzmir Çamlaraltı Koleji ve İstanbul Ticaret Lisesi'nde okuyan Kavur, Anadolu Üniversitei Açık Öğretim Fakültesi Halkla İlişkiler Bölümü'nü bitirimiştir.Tarişbank'ta 3,5 yıl Halkla İlişkiler alanında çalışmıştır.

Bir sanatçının yurdunun her köşesinde sanatını sergilmesi, sanat aşkını aşılaması ve insanları sıcak ve  romantik duyguların peşinden sürüklenmesi düşüncesinden yola çıkan sanatçımız; Yurtiçinde Ankara, Adana, Antalya, Aydın, Bursa, Bodrum, Çeşme, Denizli, Fethiye, Gaziantep, Kayseri, Konya, Karaburun, Kuşadası, İzmir, İstanbul, Mersin, Marmaris, Uçhisar ve Ürgüp'te yurtdışında ise Kıbrıs (Lefkoşa-Girne) Almanya (Köln-Dortmund ) ve Amerika'da (Houston)  kişisel sergiler açmıştır. Ayrıca Nilgül Kavur, Almanya'da bulunan Atatürkçü Düşünce Derneği'de (ADD) sergi açmış ilk Türk sanatçısıdır.Eserleri, yerli ve yabancı sanatseverler ve kolleksiyonerler tarafından gördüğü ilgi ile hak ettiği yere ulaşmıştır.

 

Sanatçı, resme başladığı 31 yıllık sanat geçmişinde, 1978-1981 yılları arası Devlet Resim Müzesi ve DESEN, 1981-1982 Vakko İpek Desenleme, 1982-1985 yılları arasında Sn Şeref Bigalı'nın özel atölyesinde desen, sulu boya, guaj, akrilik ve yağlı boya çalışmaları yapmıştır. 1985 yılından günümüze dek 55 kişisel,8 karma sergi açmıştır. 9 yıl resim eğitimi aldığı sürede bulduğu özel tekniği, 24 senedir geliştirerek devam ettirmektedir.

Bugün 21 Ekim 2020 Çarşamba 

MaxCM İçerik Yönetim Sistemi